Wizytacja Biskupia Parafii Skotniki

Zakończyła się wizytacja naszej parafii przez Księdza Biskupa Jana Szkodonia. Pierwszego dnia Ksiądz Biskup spotkał się z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami socjalnymi szkoły podstawowej. Następnie obejrzał program artystyczny w wykonaniu uczniów oraz wygłosił krótkie przemówienie i pobłogosławił zgromadzonych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILMY

 

Drugiego dnia Ksiądz Biskup Jan Szkodoń uczestniczył w nabożeństwach i Mszach Świętych po których udzielał indywidualnego błogosławieństwa. Na każdą z Mszy Świętych zostali zaproszeni małżonkowie w rożnych grupach wiekowych. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego miała miejsce modlitwa za zmarłych na naszym cmentarzu. Na Mszy o godz 18 Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania.

Trzeciego dnia wizytacji Ksiądz Biskup spotkał się w salce na plebanii z przy parafialnymi grupami dzieci i młodzieży oraz Radą Parafialną. Ministranci odpowiadali na pytania zadane przez Księdza Biskupa, lektorzy wykazali się znajomością historii Skotnik. Schola oraz Grupa Apostolska pochwaliła się śpiewem pięknych piosenek. Po spotkaniu z młodzieżą Ksiądz Biskup wysłuchał sprawozdania z działalności Rady Parafialnej oraz rozmawiał o sprawach Parafii.