Przedszkole Samorządowe nr 23 w Krakowie
ul. Skotnicka 86
30-394 Kraków
tel: 12 262 52 81
http://www.sp66krakow.edu.pl

Przedszkole Samorządowe nr 23 położone jest na Osiedlu Skotniki. Od września 2005 roku zostały uruchomione IV oddziały przedszkolne zapewniające opiekę około 100-u dzieciom. Dodatkowy atut to położenie z dala od zgiełku miasta w parku otoczonym drzewami i dostępnym dobrze wyposażonym placem zabaw.
Samodzielny budynek, który zapewnia Państwa dzieciom przestronne i funkcjonalne sale zabaw i zajęć, dobrze przygotowane zaplecze sanitarne i żywieniowe. W codziennej pracy wychowawczo - dydaktycznej wykorzystujemy nowoczesne metody: R. Labana, C. Orffa, W. Sherborne, I. Majchrzak, M. Bogdanowicz, E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Stosujemy również także elementy pedagogiki T. Gordona, D. Golemana, C. Freineta, M. Montessori.

Przedszkole swą działalnością:

    -zapewnia indywidualną drogę rozwoju każdego dziecka
    -odkrywa i rozwija zainteresowania, zdolności i predyspozycje indywidualne dzieci
    -rozwija poczucie godności osobistej, własnej wartości (wiary we własne siły)
    -umożliwia podejmowanie różnych form aktywności

Jako zajęcia dodatkowe przedszkole proponuje:

    -nieodpłatnie (gimnastyka korekcyjna, religia)
    -odpłatnie (zajęcia rytmiczno - umuzykalniające, język obcy, taniec towarzyski)
    -spotkania teatralne z aktorami scen krakowskich

Ponadto przedszkole zapewnia stałą opiekę specjalistów: psychologa, pedagoga, terapeuty, logopedy.

 Niepubliczne Przedszkole Kropelka
Ul. Majora M. Słabego 18
30-394 Kraków
Tel. 505 160 113

www.przedszkolekropelka.pl

Projekt Przedszkola Kropelka spełnia wszelkie europejskie wymogi higieny i bezpieczeństwa, zatwierdzonego przez uprawnione organy. Budynek o powierzchni 400m2 usytuowany jest na obszernej działce z dala od wielkomiejskiego hałasu, w zacisznym zakątku Krakowa.

Celem przedszkola jest zaoferowanie dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju, a to jest możliwe dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej. Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego wspomaga nauczycieli w codziennej pracy, a także prowadzi ich awans zawodowy. Awans zawodowy gwarantuje ciągłe podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli poprzez różne kursy i szkolenia. Nauczyciele pracują 30 godzin dydaktycznych w tygodniu, dlatego mają czas i siły by przygotować kreatywne zajęcia dla dzieci, by rozpoznać potrzeby każdego podopiecznego i z każdym dzieckiem pracować indywidualnie.

Przedszkole Kropelka ma status przedszkola niepublicznego i jest wpisane do Rejestru Przedszkoli Niepublicznych Miasta Krakowa pod numerem 43200-40. Jako przedszkole niepubliczne mamy prawo prowadzić obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, tzw. „zerówkę”.
Ma 3 grupy wiekowe: 2.5-3 latki, 4-5 latki i 5-6 latki.

Przedszkole oferuje

    -3 obszerne sale zajęć,
    -łazienki przy salach,
    -dużą jadalnię,
    -pokój zajęć indywidualnych,
    -przestronną szatnię,gabinet logopedy i psychologa zaplecze kuchenne i socjalne.Przedszkole Waldorfskie Ziarenko
Kozienicka 17
30-397 Kraków
603 64 62 00
12 266 7350

www.ziarenko.pl

Tu dzieci są swobodne i radosne, rozwijają się w swoim rytmie, bo tu szanuje się ich indywidualność. Nikt ich nie popędza, nie zmusza do rywalizacji, bawią się, tworzą, rozwijają siebie. Tu nie ma dzieci niegrzecznych - są tylko takie , które nie zawsze umieją powiedzieć, czego im trzeba - SZTUKA WYCHOWANIA
Tu dzieci czują się bezpieczne. Dlatego rośnie ich pewność siebie. Patrzą dorosłym prosto w oczy, mówią śmiałym głosem, mają poczucie wewnętrznej królewskości, bo poznały swoją wartość. Poczucie własnej wartości dziecka jest dla nas najważniejsze -
Z ZIARENKA ROSNĄ OGRODY

To, co dla nas ważne

INDYWIDUALNOŚĆ I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Każde dziecko niesie w sobie swoją własną i niepowtarzalną osobowość. Towarzyszenie dzieciom w zabawie, nauce, małych i dużych krokach w kierunku samodzielności oraz pomoc w rozwijaniu cech społecznych, wymaga stworzenia im odpowiednich warunków.

Wzrastanie w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji bez względu na okoliczności, pomaga wytworzyć więź między dzieckiem a wychowawcą, dzięki której praca z dzieckiem staje się obopólną wymianą doświadczeń.

Dziecka nie oceniamy – dziecko postrzegamy jako osobę, która uczy się funkcjonować w nowym i innym otoczeniu niż to, z którego przyszło do przedszkola. Patrząc na jego zachowanie nie klasyfikujemy go jako grzeczne lub niegrzeczne, zdolne lub pozbawione talentów, lecz zastanawiamy się co powoduje jego zachowaniem, jak skierować energię, ciekawość i jego naturalne zdolności w odpowiednim kierunku – tam, gdzie będą spożytkowane z korzyścią oraz przyniosą samemu dziecku radość i zadowolenie z własnej pracy.

Postrzegając dziecko jako istotę w pełni wartościową, mając na uwadze jej całościowy rozwój, chcemy zapewnić mu ciekawe i odpowiednio dopasowane do potrzeb zajęcia, a przede wszystkim sprawić, by poczuło się w przedszkolu jak w domu. Bo przedszkole rozumiemy bardziej jako drugi dom niż instytucję.


Publiczne Przedszkole „Stokrotki” w Krakowie
ul. Skotnicka 101  30-393 Kraków
tel. 784 374 176
www.przedszkole-stokrotki.pl

Już prawie od 10 lat (a dokładniej od 2005 roku) nasze przedszkole pełni kompleksową i profesjonalną opiekę nad dziećmi.  Swoje pierwsze kroki stawialiśmy na pobliskim osiedlu Kliny Borkowskie gdzie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30- 18:00
( ul. Borkowska 25) . Nasza placówka przy Skotnickiej 101 jest czynna od 7.00 – 18.00


Od bardzo wielu lat naszym marzeniem było stworzenie przedszkola „ z prawdziwego zdarzenia” dużego, przestronnego, kolorowego, przytulnego, w którym dzieci będą czuły się jak w domu  
Nasze przedszkole to:
4 przestronne sale dydaktyczne w których w każdej znajduje się łazienka dostosowana do wzrostu dzieci ,  duża sala muzyczno - ruchowa,  jadalnia,  kuchnia, szatnia, sekretariat,  duży ogródek oraz  parking dla rodziców.


Wspieramy indywidualny i wszechstronny rozwój maluchów, uczymy ich samodzielności i odpowiedzialności, pozwalamy poznać im aspekty związane ze środowiskiem społeczno- kulturowym i przyrodniczym. Obiekt jest pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych oraz spełnia wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Nad bezpieczeństwem naszych wychowanków czuwają wykwalifikowani opiekunowie z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 

Dysponujemy własną kuchnią, gdzie przygotowujemy zdrowe i zbilansowane posiłki w pełni dostosowane do potrzeb żywnościowych maluchów.

Opłaty: 

 - Wpisowe – 0 zł 

-  Pobyt dziecka w przedszkolu 5 godzin dziennie –  0 zł , a każda dodatkowa godzina 1 zł

W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia z języka angielskiego ( 2 x w tygodniu), rytmiki, ( 2 x w tygodniu), lekcje religii, ( 1 x w tygodniu),  baletu, ( 1 x w tygodniu). Współpracujemy z logopedą i psychologiem. Prowadzimy zajęcia w ramach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. 


Co parę miesięcy organizujemy występy dla rodziców: Pasowanie na Przedszkolaka, Jasełka połączone z dniem Babci i Dziadka, występy z okazji dnia Mamy i Taty, Zakończenie roku.   ( Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii 
http://www.przedszkole-stokrotki.com/galeria.html  )


Nasza działalność oświatowa od wielu lat cieszy się zaufaniem i uznaniem rodziców.
Więcej informacji: www.przedszkole-stokrotki.pl

Zapraszamy do zapisów! tel.  602 246 920


 

Niepubliczny Żłobek „Stokrotki” w Krakowie
ul. Skotnicka 101  30-393 Kraków
tel. 784 374 176

www.zlobek-stokrotki.pl

Niepubliczny Żłobek „Stokrotki” jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 .

 

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Dzieci powyżej 3 roku życia zapraszamy natomiast do naszego przedszkola znajdującego się na I piętrze w tym samym budynku.

 

Parę słów o nas..
Wraz z mężem jesteśmy doświadczonymi nauczycielami z kilkudziesięcioletnim stażem pracy. Wspólną działalność edukacyjną dzieci przedszkolnych rozpoczęliśmy już 10 lat temu. Naszym celem było stworzenie kameralnego żłobka, w którym możliwe będzie indywidualne podejście do każdego z naszych najmłodszych podopiecznych.

 

Posiadamy doświadczoną, wykwalifikowaną kadrę, która z chęcią zaopiekuje się Państwa skarbami.

 

W ramach czesnego około 520 zł (880 zł - dotacja UMK = 520) oferujemy:

- zabawy muzyczno – ruchowe 
- zabawy plastyczno – techniczne
- zabawy edukacyjno – wychowawcze 
- zabawy prozdrowotne
- zabawy sensoryczne 
- zabawy usprawniające mowę


Żłobek jest :

- wyposażony w zabawki i meble posiadające certyfikaty i atesty

- spełnia wszystkie wymagania Sanepidu oraz w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

 

- został wpisany do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 7330.2.34.2014

Add a comment

Klub Osiedlowy Skotniki
ul. Batalionów Chłopskich 6
tel. 012 262-51-06
e-mail: dom.kultury.skotniki@wp.pl
 

Zobacz ZDJĘCIA i FILMY z różnych imprez klubowych

 

Program bieżący:

17.05.godz. 16.30

 

Ave Maryja, koncert pieśni maryjnych od baroku po współczesność, wykonawcy:  

 

Elżbieta Król-Dryja – mezzosopran,  Bernarda Grembowiec – sopran,

 

Agnieszka Ignaszewska-Magiera - akompaniament

 

19.05.godz. 15.00

 

XIX Przegląd  Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Tanecznych

 

23.05.godz. 17.00

 

Święto Rodziny – koncert;

 

wykonawcy: dzieci z ogniska estetycznego oraz zespoły wokalne, taneczne, teatralne

 

31.05.godz. 16.00

 

Majowa potańcówka dla Seniorówwraz z konkursem karaoke, koncertempiosenek biesiadnych w wyk. Artura Witkowskiego – śpiew, pianino i Marty Witkowskiej – prowadzenie oraz innymi niespodziankami


Osiedlowy Klub Skotniki zaprasza do udziału w zajęciach stałych:


-salsa  zajęcia odbywają się w każdą środę godz.18.30 – 19.30

 Przeznaczone są dla osób w każdym wieku, są to zajęcia solowe. Dołączyć można w każdym czasie. Koszt 40,00 zł miesięcznie lub 12,00 zł za 1 zajęcia. 

- koło teatralne

- koło plastyczne dla dzieci

- warsztaty plastyczne dla dorosłych

- koło seniora

- koło szachowe

- kółko rytmiczno - taneczne

- zajęcia baletowe

- dziecięcy zespół tańca ludowego ,,Krakowiaczek''

- poezja śpiewana oraz wokal solowy – zajęcia dla dzieci  i młodzieży

- zespoły wokalne dla osób w różnym wieku

- zespoły tańca nowoczesnego dla młodzieży

- nauka języków obcych: angielski, niemiecki, francuski

- nauka gry na: pianinie, syntezatorze, flecie, gitarze i skrzypcach

- fitness dla pań i nastolatek

- nauka rumby i samby

- gimnastyka dla seniorów

- sekcja tenisa stołowego

- ognisko estetyczne dla dzieci w wieku lat 4-5

- chór dla dzieci i dorosłych

 

Zajęcia prowadzą wysoko wykwalifikowani instruktorzy!!!

Informacje i zapisy:  pn. - pt   9.00 - 18.00

Add a comment

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 w Krakowie

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 66
im. E. Dembowskiego
ul. Skotnicka 86
30 - 394 Kraków
tel./fax: (012) 262 52 77
e-mail: zsp7kr@wp.pl


http://sp66krakow.edu.pl/

Zobacz galerię zdjęć i filmy

zobacz KRONIKĘ SZKOŁY 1920-1963

zobacz KRONIKĘ SZKOŁY 1965-1980

Pierwsze informacje o szkole w Skotnikach są datowane na 1920 r. Borykająca się z problemami lokalowymi Skotnicka Szkoła, nowy - w owych czasach bardzo nowoczesny budynek zyskała w 1950 roku. Uroczyste otwarcie odbyło się pod wielkimi portretami wodzów proletariatu.

Patronem szkoły jest Edward Dembowski - spiskowiec, działacz radykalnego ruchu niepodległościowego, filozof, krytyk literacki.

Zobacz KRONIKĘ SZKOŁY w Skotnikach

Obecnie Dyrektorem Zespołu Szkolni -Przedszkolnego nr7 jest mgr Jacek Tomana.

Nauczyciele:

Edukacja wczesnoszkolna

mgr Joanna Budna

mgr Anna Dyrcz - Erhardt

mgr Bożena Wypchał

mgr Elżbieta Migo

mgr Katarzyna Sawicka

mgr Marta Hat
 
Język polski

mgr Jacek Tomana

mgr Katarzyna Łobos

Matematyka

mgr inż. Małgorzata Zator

mgr inż. Anna Salawa

Przyroda

mgr Sławomira Gawin

mgr Urszula Konieczny

Język angielski

mgr inż. Mirosław Szewczyk

mgr Teresa Lewandowska

Historia

mgr Mariusz Cupiał

Wychowanie fizyczne

mgr Ewa Węglarz

mgr Piotr Tyński

Informatyka

mgr Sławomira Gawin

mgr inż. Anna Salawa

Religia

s. mgr lic. Anna Pawłowska (Damaris)

Sztuka

mgr Dorota Bienia
 
Pedagog szkolny

mgr Małgorzata Szydłak
 
Biblioteka

mgr inż. Małgorzata Zator

Świetlica

mgr Teresa Baka

mgr Renata Franczak - Krawczyk

 

 

 

 

 

 

Archiwalne fotografie i informacje pochodzą z strony internetowej Szkoły. Zobacz WIĘCEJ ciekawych informacji.

Add a comment