Zaproszenie na warsztaty kaligraficzne do Skotnik

Zaproszenie na warsztaty kaligraficzne do Skotnik

Warsztaty kaligraficzne dla dorosłych i dla dzieci. W Skotnickiej firmie "Twoje Pióro"...

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany w komunikacji miejskiej

Styczeń przyniesie zmiany w komunikacji miejskiej. Czy dobre? Od stycznia 2018 szykują się duże...

Skotnicki cmentarz w świątecznej oprawie

Skotnicki cmentarz w świątecznej oprawie

Kilka ujęć cmentarza w Skotnikach we Wszystkich Świętych   Zobacz jak wygląda cmentarz w...

Sportowa niedziela

Sportowa niedziela

Inauguracja rozgrywek Pogoni Skotniki Zwycięstwem 5:3 (3:1) zakończył się rozegrany po...

Skotniki żegnają swojego Pasterza

Skotniki żegnają swojego Pasterza

Pogrzeb księdza prałata Józefa Brzeźniaka W czwartek 3 sierpnia 2017 skotniczanie pożegnali...

 • Zaproszenie na warsztaty kaligraficzne do Skotnik

  piątek, 12, styczeń 2018 18:26
 • Zmiany w komunikacji miejskiej

  wtorek, 12, grudzień 2017 10:02
 • Skotnicki cmentarz w świątecznej oprawie

  środa, 08, listopad 2017 09:50
 • Sportowa niedziela

  niedziela, 27, sierpień 2017 20:27
 • Skotniki żegnają swojego Pasterza

  wtorek, 08, sierpień 2017 18:16

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

W miesiącach wrześniu i październiku 2015r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Odblaskowa szkoła”, zorganizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i rodziców. Udział w akcji również potwierdza, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

 

 

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów zostało zorganizowane spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, który zorganizował pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i konieczności noszenia odblasków. W czasie trwania akcji zostały też zorganizowane konkursy: plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”, literacki- w formie krótkich wierszyków napisanych przez dzieci, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, oraz konkurs na gazetkę klasową promującą ideę noszenia odblasków. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć również w zajęciach pokazowych, dotyczących podstaw udzielania pierwszej pomocy. Podczas trwania akcji nauczyciele na lekcjach wielokrotnie poruszali tematykę bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, uświadamiali cele oraz konieczności noszenia odblasków. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w akcji fundacji PZU "Powiedz Stop wariatom drogowym", w ramach której wszystkie pierwszaki otrzymały serduszka odblaskowe. Dodatkowo wybrano naszą szkołę do akcji medialnej, w ramach której w Gazecie Krakowskiej ukazała się relacja z akcji PZU: „Uczniowie z Krakowa świecą przykładem”. Dzieci z klas pierwszych zostały również wyposażone częściowo w kamizelki odblaskowe. Takie kamizelki posiadają już w szkole wszyscy uczniowie klas I-VI. W dniu zebrania także rodzice otrzymywali ulotki informacyjne na temat: „Dlaczego warto nosić odblaski ?”. Mamy nadzieję, że wszystkie akcje przeprowadzone na terenie szkoły wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów.

Link do strony w Gazecie Krakowskiej

Jedna z wielu gazetek klasowych promująca ideę noszenia odblasków.

                 Autor: Agnieszka Stalmach