Biegu Skotniki 2018 nie będzie

Biegu Skotniki 2018 nie będzie

W tym roku nie pobiegniemy w Biegu Skotniki Z powodu zbyt małej ilości chętnych do udziału w...

Bezpłatna Szkoła Rodzenia Baby Born w Skotnikach

Bezpłatna Szkoła Rodzenia Baby Born w Skotnikach

Bezpłatna Szkoła Rodzenia Baby Born w Skotnikach     W Szpitalu Św. Róży/Przychodni przy ul....

Konsultacje w sprawie ulicy Mochnaniec

Konsultacje w sprawie ulicy Mochnaniec

Spotkanie z radnym Rafałem Komarewiczem w sprawie Mochnańca  

Fontanna w Skotnikach

Fontanna w Skotnikach

Skotniki zyskają nową atrakcję - fontannę światło i dźwięk. (PRIMA APRILIS!) Projekt...

Świąteczna zbiórka żywności

Świąteczna zbiórka żywności

Podziel się! I tak nie zjesz tego wszystkiego co zamierzasz kupić. Dlatego część, a w...

 • Biegu Skotniki 2018 nie będzie

  wtorek, 15, maj 2018 11:16
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia Baby Born w Skotnikach

  czwartek, 10, maj 2018 16:28
 • Konsultacje w sprawie ulicy Mochnaniec

  piątek, 20, kwiecień 2018 08:58
 • Fontanna w Skotnikach

  niedziela, 01, kwiecień 2018 00:00
 • Świąteczna zbiórka żywności

  wtorek, 20, marzec 2018 20:04

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

W miesiącach wrześniu i październiku 2015r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Odblaskowa szkoła”, zorganizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i rodziców. Udział w akcji również potwierdza, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

 

 

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów zostało zorganizowane spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, który zorganizował pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i konieczności noszenia odblasków. W czasie trwania akcji zostały też zorganizowane konkursy: plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”, literacki- w formie krótkich wierszyków napisanych przez dzieci, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, oraz konkurs na gazetkę klasową promującą ideę noszenia odblasków. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć również w zajęciach pokazowych, dotyczących podstaw udzielania pierwszej pomocy. Podczas trwania akcji nauczyciele na lekcjach wielokrotnie poruszali tematykę bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, uświadamiali cele oraz konieczności noszenia odblasków. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w akcji fundacji PZU "Powiedz Stop wariatom drogowym", w ramach której wszystkie pierwszaki otrzymały serduszka odblaskowe. Dodatkowo wybrano naszą szkołę do akcji medialnej, w ramach której w Gazecie Krakowskiej ukazała się relacja z akcji PZU: „Uczniowie z Krakowa świecą przykładem”. Dzieci z klas pierwszych zostały również wyposażone częściowo w kamizelki odblaskowe. Takie kamizelki posiadają już w szkole wszyscy uczniowie klas I-VI. W dniu zebrania także rodzice otrzymywali ulotki informacyjne na temat: „Dlaczego warto nosić odblaski ?”. Mamy nadzieję, że wszystkie akcje przeprowadzone na terenie szkoły wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów.

Link do strony w Gazecie Krakowskiej

Jedna z wielu gazetek klasowych promująca ideę noszenia odblasków.

                 Autor: Agnieszka Stalmach