Ksiądz z naszej parafii

Ksiądz z naszej parafii

Zaproszenie na Prymicje Diakon Dominik Kowynia, który pochodzi z naszej parafii, serdecznie...

Głosowanie na plac zabaw w konkursie Nivea

Głosowanie na plac zabaw w konkursie Nivea

Twa głosowanie w konkursie na Podwórko Talentów w Skotnikach Potrzebujemy pospolitego ruszenia,...

Powyborcze zmiany w Radzie Dzielnicy

Powyborcze zmiany w Radzie Dzielnicy

Zmiana przedstawiciela Skotnik w Radzie Dzielnicy W grudniowych wyborach, przy niewielkiej...

Mapa Skotnik z XIX wieku

Mapa Skotnik z XIX wieku

Skotniki w latach 1861-1864 Sąsiedni portal www.infoskawina.pl dotarł do bardzo ciekawej mapy,...

Najnowsze wiadomości ze Skotnik najpierw na Facebooku

Najnowsze wiadomości ze Skotnik najpierw na Facebooku

Polub Skotniki na facebooku i włącz się do dyskusji Chcesz coś przekazać mieszkańcom,...

 • Ksiądz z naszej parafii

  czwartek, 16, maj 2019 08:10
 • Głosowanie na plac zabaw w konkursie Nivea

  środa, 15, maj 2019 19:23
 • Powyborcze zmiany w Radzie Dzielnicy

  niedziela, 10, luty 2019 13:08
 • Mapa Skotnik z XIX wieku

  niedziela, 10, luty 2019 11:47
 • Najnowsze wiadomości ze Skotnik najpierw na Facebooku

  piątek, 19, październik 2018 07:42

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

W miesiącach wrześniu i październiku 2015r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Odblaskowa szkoła”, zorganizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i rodziców. Udział w akcji również potwierdza, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

 

 

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów zostało zorganizowane spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, który zorganizował pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i konieczności noszenia odblasków. W czasie trwania akcji zostały też zorganizowane konkursy: plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”, literacki- w formie krótkich wierszyków napisanych przez dzieci, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, oraz konkurs na gazetkę klasową promującą ideę noszenia odblasków. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć również w zajęciach pokazowych, dotyczących podstaw udzielania pierwszej pomocy. Podczas trwania akcji nauczyciele na lekcjach wielokrotnie poruszali tematykę bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, uświadamiali cele oraz konieczności noszenia odblasków. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w akcji fundacji PZU "Powiedz Stop wariatom drogowym", w ramach której wszystkie pierwszaki otrzymały serduszka odblaskowe. Dodatkowo wybrano naszą szkołę do akcji medialnej, w ramach której w Gazecie Krakowskiej ukazała się relacja z akcji PZU: „Uczniowie z Krakowa świecą przykładem”. Dzieci z klas pierwszych zostały również wyposażone częściowo w kamizelki odblaskowe. Takie kamizelki posiadają już w szkole wszyscy uczniowie klas I-VI. W dniu zebrania także rodzice otrzymywali ulotki informacyjne na temat: „Dlaczego warto nosić odblaski ?”. Mamy nadzieję, że wszystkie akcje przeprowadzone na terenie szkoły wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów.

Link do strony w Gazecie Krakowskiej

Jedna z wielu gazetek klasowych promująca ideę noszenia odblasków.

                 Autor: Agnieszka Stalmach